Kusové kožené koberce

Kusové koberce z kravské i ovčí kůže se nikdy nestanou módním hitem, přesto ale už po léta v mnoha luxusních interiérech dominují. Výborně definují obývaný prostor a svým akcentem vymezují jeho hranice. Zvláště od chvíle kdy se pro nás stal důležitý kontakt s přírodou a lidé podlehli kouzlu dezénu přírodních podlah. Jsou tajuplným kořením dokonalého interiéru -nikdy v něm doslova nechybí, ale dáte-li je tam, je proměna vašeho domova dokonalá. Každý z designu kravské kůže má svůj hlubší význam, ale ze všech je cítit privilegium volby. Jsou drahé? Nepochybně nárokují vyšší investici, tu ale okamžitě odůvodňují svoji extrémní odolností, přírodní krásou a pochozí hebkostí. Přemluví ke kontaktu naboso a z ranního vstávání vytvoří příjemný rituál. Jedním slovem jsou noblesní. Každá z nich je nezpochybnitelným originálem. Taková už je příroda. Je to také volba vysoce ekologická především svoji trvanlivostí, ale i původem. Kravské kůže jsou vedlejším produktem potravinářského průmyslu a jejich zpracování vytváří potřebu lidové profese a poskytuje obživu „armádě“ tradičních řemeslníků. Připojte se i vy k volbě fair trade. Naše nabídka nespočetných variací zejména v patchworku vaši volbu usnadňuje.

Kožené koberce z kravské kůže jsou vyrobeny z nejkvalitnější brazilské kravské kůže. Kůže jsou jemné a vyznačují se vysokým leskem. Pocházejí z jižní části Brazílie, která má nejstarší tradici v jejich zpracovávání. Tamější krávy jsou zabíjeny pouze ve správnou dobu tak, aby si jejich kůže udržela dlouhodobě nejvyšší kvalitu. V jiných zemích jsou krávy zabíjeny celoročně a kvalita kůže tak nemusí být stálá.

Kromě kvality kůže mají naše koberce oproti konkurenčním výrobkům další výhody. Spodní vrstva koberců je tvořena koženkou, což zajišťuje to, že koberec dobře přilne k povrchu, neklouže a nedochází k ohýbání okrajů, tak jak je tomu u naprosté většiny konkurenčních výrobků. Ty buď nejsou podšity vůbec nebo používají materiál, který ke kroucení buď přispívá sám (přírodní useň) nebo tomu nezabraňuje (filc - ten navíc klouže a zvyšuje nestabilitu koberce). Další výhodou je provedení stehu. Naše koberce jsou šity hustým kvalitním stehem, což zajišťuje jejich vyšší odolnost proti mechanickému namáhání a tím i delší životnost.

Kůže jsou vybírány z nejlepších koželužen ve státech Rio Grande do Sul a Santa Katarina. Pro výrobu koberců je použito pouze nejkvalitnějších 10% produkce. Kůže neztrácejí svou kvalitu ani po čase, nepouští chlup.

 


Každý koberec je unikátní a jen těžko lze zakoupit dva identické.


Údržba koberců z kravské kůže:

Koberce jsou vyrobeny z čistě přírodního materiálu. Chlupy mají svou přirozenou ochranu, takže je lze umývat pouze vodou a hadříkem. Koberce udržujte čisté pravidelným luxováním tak, aby se v nich nedržel prach a nečistoty. Neperte v pračce! Na koberce neumisťujte stolečky na kolečkách, které kůži v místě pohybu vytáhnou a koberec tak zdeformují.

Kožený koberec, Arne...
Cena bez DPH:
5 175,00 Kč
Cena s DPH:
6 210,00 Kč
Kožený koberec, Arne...
Cena bez DPH:
5 175,00 Kč
Cena s DPH:
6 210,00 Kč
Kravská kůže 3,3 m2,...
Cena bez DPH:
4 083,00 Kč
Cena s DPH:
4 900,00 Kč

Nové předložky z ovčí kůže!

Vážení zákazníci,
v naší nabídce nyní naleznete nové odstíny barvených i přírodních předložek z ovčích kůží.

Nová řada taburetů.

Vážení zákazníci, nově do naší nabídky zařazujeme luxusní řadu taburetů - lavic s kovovou konstrukcí. V nejbližší době Vám nabídneme různé barevné varianty konstrukcí volně kombinovatelné s čalouněnými sedáky.

Sleva 10 % na kožené patchworkové koberce!

Podzimní sleva10%. Pozor, sleva se vztahuje pouze na skladové zboží!

Předložky z ovčí kůže v akci!

Nyní Vám nabízíme slevu 20% na všechny předložky z ovčí kůže. Pozor, množství je omezeno.

Nové předložky a polštáře z islandské ovčí kůže!

Naši nabídku jsme rozšířili o další barevné varianty.

Křeslo Lyon

Nově zařazujeme do nabídky luxusní křeslo Lyon v mnoha variantách čalounění hovězí kůží.

Zakázková výroba.

Vážení zákazníci,

nabízíme Vám výrobu kožených koberců, polštářů či taburetů. Libovolný, již vyrobený koberec, můžeme přizpůsobit Vašim požadavkům. Ceny a dodací lhůty budou domluveny individuálně.

Doprava zdarma!

Při nákupu nad 7000,-Kč doprava zdarma!